3 сигурни знаци дека вашата врска ќе пропадне и дека е време да си заминете

6 април, 20220
Screenshot_7

Понекогаш некои работи на кои не им обрнуваме многу внимание покажуваат дека нашата врска е во криза

 

 

 

Во некои емотивни врски, луѓето имаат тенденција да влегуваат во рутина, па им се чини дека работите што не се вообичаени во врската се нормални.

 

Секако, некои може да се надминат и не претставуваат „опасност“ за партнерите, додека други се сериозен аларм дека нешто сепак не е во ред со нашата врска.

 

Сепак, експертите тврдат дека постојат три јасни знаци кои можат да откријат дали вашата врска има иднина.

 

  1. Изјавува љубов на социјалните мрежи, но не и во реалноста

Објавувањето на заеднички фотографии на социјалните мрежи не мора да ги покажува искрените емоции на партнерот, туку неговата несигурност и потребата да се претстави пред другите луѓе во најдобро светло.

 

Доколку ви недостасуваат овие знаци на внимание кога сте сами со партнерот, а тој ги објавува само на интернет или ви покажува внимание во друштво на пријатели, треба да се запрашате дали во вашата врска сѐ е толку добро и дали се лажете.

 

  1. Не правите долгорочни планови

Во врските каде што работите „не се јасни“, нема заеднички долгорочни планови. Доколку со партнерот не направите заеднички план за следниот одмор или одење во ресторан, тоа е знак дека тој не размислува многу за иднината со вас и на вашата романса гледа како на нешто што порано или подоцна ќе заврши.

 

Друг сигурен показател дека врската со вас не му е приоритет е отсуството на брак и семејни разговори, особено ако вашата врска трае подолго.

 

  1. Партнерот често зборува за поранешните љубови

Можеби некои луѓе не жалат за крајот на нивните претходни врски, но тоа не значи дека е добро често да разговарате за нив со сегашниот партнер. Ваквите разговори испраќаат порака дека не го преболеле бившиот партнер, што открива дека не се целосно посветени на личноста со која моментално се во врска.

 

Нема смисла да го молите партнерот повеќе да не зборува за својата бивша љубов, бидејќи самиот факт што треба да зборува за тоа покажува дека сѐ уште не е подготвен да се врзе со вас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi