3 УТРИНСКИ НАВИКИ НА СЕКОГАШ БЕСПРЕКОРНАТА РОУЗИ ХАНТИНГТОН-ВАЈТЛИ: Овие ритуали за убавина бараат прилагодување

23 јуни, 20220
Rosie-HW

Моделот и претприемач Роузи ХВ има долга кариера во модната и козметичката индустрија и секогаш изгледа беспрекорно, а во видеото за американскиот Elle ја покажа својата утринска рутина во која лежи клучот за нејзиниот изглед и енергија.

Како голема спијачка, во текот на неделата се труди да спие барем 7-8 часа секоја вечер, а бидејќи станува во 6:30 часот, за време на карантинот легнувала околу 22 часот. Својот ритам на спиење го приспособила на ритамот на нејзиниот син, но и да работи со луѓе на други континенти и во други временски зони.

По утрото денот се познава, а Рози го започнува со неколку докажани рецепти:

– Веднаш по будењето постои веќе докажан рецепт за будење на телото: вода со лимон. Таа чува вода со лимон покрај креветот за да може да ја консумира кога ќе ги отвори очите и ќе го искористи тоа време на мир наутро за да се посвети.
– По негата на кожата, следува појадок. Пред оброкот испијте една шолја топла вода со неколку лажици јаболков оцет и една лажица мед манука. Таа признава дека сакала да пие кафе, но дека не и годи, па не го пиела со години, па се одлучила за поздрав избор на јаболков оцет, за кој тврди дека е вкус за кој треба навикнување.
– Таа знае дека протеинот е важен наутро, па најчесто јаде чиа пудинг, белки од јајце на тост или овесна каша пред да оди во теретана и остатокот од денот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber