4 причини зошто жените никогаш нема да пронајдат љубов

17 февруари, 20220
zena-karantin-830x0

И покрај развојот на социјалните мрежи и бројните апликации за запознавање, осаменоста во последните години стана еден вид „пандемија“.

Според љубовните стручњаци, жените во оваа ситуација го фатиле „дебелиот крај“, па почесто од мажите мислат дека никогаш нема да ја најдат својата сродна душа.

Дали знаевте дека постојат, како што велат експертите, токсични мисли кои всушност ви го блокираат патот до среќна врска и вистинска љубов?

Ако долго време сте осамени и сонувате за вашиот принц, можеби е време да ги активирате мислите и енергијата.

Ова се само дел од причините зошто дамите мислат дека никогаш нема да ја најдат својата личност доживотно.

1. Ја идеализира врската

Истражувањето откри дека можеби и не е толку паметна одлука партнерот и емотивната врска да се стават на пиедестал. Колку и да љубовта бара од нас да правиме компромиси и да се препуштиме на некои навики на партнерот, постојат работи кои едноставно не треба да се толерираат во текот на врската.

2. Сè уште живее во минатото

Погрешните љубовни искуства не треба да бидат кочница, туку отскочна даска. Сега сте побогати за нова лекција и ќе знаете како да избегнете лоши избори и полесно да ги надминете проблемите. Не враќајте се назад, туку живејте во сегашноста и дозволете некој да ве сака.

3. Нема самопочит

Почитувањето на себе и на другите луѓе е основа на секоја врска, вклучително и романтична врска. На почетокот, треба да најдете сопствена внатрешна поддршка за да си помогнете кога сте тажни и депресивни.

4. Мисли дека мажите се плашат од неа

Жените со развиено его често имаат одбивен однос кон потенцијалните партнери. Но, тоа се случува поради стравот дека ќе бидат повредени. Покажете сигнали на љубов, бидете љубезни и дајте им шанса да ве запознаат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma