5 НАЈДОБРО СТИЛИЗИРАНИТЕ ЖЕНИ НА НЕДЕЛАТА: Бунди, јарки бои и одела не излегуваат од мода!

7 февруари, 20220
270297_screenshot-2_ls

На сите ни е јасно дека зад големите светски ѕвезди секогаш стои тим на луѓе кои деноноќно работат на нивниот имиџ – од стилисти кои брзаат од ревијата до ревијата и резервираат фустани за појавување на црвениот тепих, до фризери и шминкери кои од „обични“ жени прават холивудски ѕвезди.

Но, што се случува кога истите тие жени ги сликаат папараците на улица кога одат на прошетка со домашно милениче или кога одат во шопинг. Тогаш ги гледаме во вистинско светло, во облека што ја облекуваат сами. Но, тие сепак изгледаат одлично. Оваа недела ги забележавме street style изданијата на 5 жени кои воодушевуваат со својот стил на црвениот тепих но и на улица.

1. СИЕНА МИЛЕР

Sijena Miler

2. КЕНДАЛ ЏЕНЕР

Kendal Džener

3. ОЛИВИЈА ПАЛЕРМО

Olivija Palermo

4. ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ

Dženifer Lopez

5. НИКОЛ ШЕРЦИНГЕР

Nikol Šerzinger

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi