5 НАЈДОБРО СТИЛИЗИРАНИ ЖЕНИ ЗА ОВАА НЕДЕЛА: Мокасини, крзно и романтични дезени!

30 јануари, 20220
269659_screenshot-2_ls

На сите ни е јасно дека зад големите светски ѕвезди секогаш стои тим на луѓе кои деноноќно работат на нивниот имиџ – од стилисти кои брзаат од ревијата до ревијата и резервираат фустани за појавување на црвениот тепих, до фризери и шминкери кои од „обични“ жени прават ѕвезди.

Но, што се случува кога истите тие жени ги сликаат папараците на улица кога одат на прошетка со домашно милениче или кога одат во шопинг. Потоа ги гледаме во вистинско светло, во облека што ја облекуваат сами и коса која сами ја средуваат. Но, тие сепак изгледаат одлично. Оваа недела ги забележавме street style изданијата на 5 жени кои воодушевуваат со својот стил на црвениот тепих, но и на улица.

1. ОЛИВИЈА ПАЛЕРМО

Olivija Palermo

2. СИЕНА МИЛЕР

Sijena Miler

3. KИРА НАЈТЛИ

Kira Najtli

4. КЕЈТ ХАДСОН

Kejt Hadson

5. СОФИЈА КОПОЛА

Sofija Kopola

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi