5 ОМИЛЕНИ ПАРЧИЊА ОБЛЕКА НА АЛЕКСА ЧАНГ: Иконата на стилот овие работи ги носи со години и сепак е оригинална

24 јануари, 20220
Alexa-Chung (1)

Водителката, модел, дизајнер и модна ‘it’ девојка, Алекса Чанг, која е присутна на модната сцена повеќе од една деценија, е верна на класичните парчиња што ги носи во нејзиниот препознатлив стил. Сепак, овој стил не би можеле да го опишеме како монотон или строг, туку е успешна комбинација на париски шик, британски хумор, класика и рокенрол.

Алекса сака мини здолништа, но и женствени фустани со дезени, кои често ги комбинира со рокерски чизми до глужд или чевли Мери Џејн. Над нив префрла мантил или капут со двојни гради, а од под фустаните или од костумите често ѕирка бела кошула. Секоја комбинација е надополнета со модни додатоци како чанта или ланче, но никогаш не претерувајте, а за ноншалантноста со која носи луксузни дизајнерски парчиња придонесува и неуредната фризура со бранови.

Кога ќе ги погледнеме нејзините фотографии низ годините, понекогаш е тешко да се одреди кога се направени, што е знак дека Алекса го пронашла својот стил и му останала доследна и кои 5 клучни парчиња најчесто ги носи и како ги комбинира. , прочитајте подолу.

Мери Џејнс

Совршената рамнотежа помеѓу софистицираноста и сексапилот, чевлите со ремчиња во секоја комбинација, без разлика дали се работи за фустан, фармерки, мини здолниште или капут даваат доза на париски стил ‘je ne sais quoi’.

  - Profimedia

Бела кошула

Основното парче облека е сосема неочекувано во вечерните комбинации, а Алекса покажува како може да изгледа елегантно и заводливо со одела и кожени фустани.

 Alexa Chung - Profimedia

Палто со двојни копчиња

Беж или камила боја, палто со двојни копчиња што допира до коленото е апсолутно – сè!

Мини сукњи

Ултра кул парчето изгледа уште подобро во верзијата на Алекс – во вистински британски стил таа не носи најлони, а ги комбинира со сандали, балерини и чизми.

Женски фустани

Чипка или светки и нежни дезени на материјали што дишат се вообичаени кодекси на облекување за свечени прилики, а Алекса знае како да ги направи малку позабавни.

 Alexa Chung - Profimedia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi