50 НИЈАНСИ НА ОГНЕНО: Каја Гербер се придружува на „it“ девојките и најтренди бојата на косата за оваа сезона

28 март, 20220
Kaia-Gerber

Сè започна со големото враќање на Џиџи Хадид на пистата минатата година, проследено со голем број ѕвезди, од Дуе Липе до Зендаја и остатокот од актерската екипа на „Еуфорија“: бакарната коса стана најбараната боја во Холивуд.

I Barbie Ferreira je kosu obojila u crvenu nijansu

Сидни Свини ги обои своите сини кадрици во морков нијанса, а потоа колешката Барби Фереира го претвори вообичаениот темен боб во бранови „а ла малата сирена“.

Кендал Џенер ги воодушеви сите присутни на европските модни недели со тоа што ја покажа својата инаку речиси црна коса во нов аутфит и и даде нова огнена нијанса, а голем број жени кои го прифатија овој тренд продолжуваат. Каја Гербер на неодамнешната забава ја покажа својата последна трансформација.

Kaia Gerber promijenila boju kose u bakrenu

Иако не му одолеа на трендот на бакарна нијанса, нејзината промена на бојата не е толку драматична, туку на природното кафеаво му дава потопол, огнен сјај.

Доколку одлучите да ја испробате оваа хит боја по примерот на познатите модели и актерки, имајте на ум дека најважна работа за нејзиниот оптимален сјај и богатство е грижата: избегнувајте пречесто миење, сонце и базени и користете производи за реставрација на бојата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi