„And Just Like That…“: Што се знае за снимањето на втората сезона на продолжението на „Сексот и Градот“?

30 јануари, 20220
62226215-i-tek-tako

Веројатно никој не е изненаден од фактот што почнаа шпекулациите за снимањето на втората сезона од серијата „And just like that…“, официјалното продолжение на „Сексот и градот“.

Иако се уште нема официјална потврда, некои факти веќе стигнаа до јавноста, која, инаку, има прилично поделено мислење за новата серија.

За некои сцени се дебатира со денови, а доколку се остварат шпекулациите за новата сезона, веруваме дека ќе има уште многу нови можности за поделби и дискусии.

Да се ​​вратиме сега на се што знаеме досега за снимањето на новата сезона.

Ќе се снима ли втората сезона од серијата „And just like that…“?
Странските медиуми објавија дека дискусиите за втората сезона престанале во декември, кога се појавија обвинувањата за сексуален напад против актерот Крис Нор, но сега во медиумите се појавија информации од изборите блиски до серијата дека се оптимисти за уште една сезона.

Креативните разговори сè уште не се одржани, но сите се чувствуваат добро за серијата, изјави еден извор, додека друг вели дека креаторите на серијата можеби ќе сакаат да докажат до втората сезона од серијата дека можат да ја направат посилна.

Инаку, финалето на првата сезона е закажано за емитување на 3 февруари, а извршниот продуцент Мајкл Патрик Кинг навести дека е отворен за продолжување на приказната за Кери, Миранда и Шарлот. Дека не е исклучена втората сезона, но дека треба да се направат одредени разговори, изјави и Кејси Блојс, кој е главен менаџер за содржина во HBO. Конечната одлука не е донесена.

Исто така, ова е скапа серија, па Max HBO прво ќе направи анализа и ќе провери колку нови претплатници донесе серијата и колку од нив се враќаат секоја недела да ја гледаат.

Што мислат актерите за потенцијалната втора сезона?

Актерката Синтија Никсон не изгледа премногу посветена на идејата. На прашањето за нејзиното враќање, таа одговори неутрално – не рече не, но ниту таа.

„Иако сум извршен продуцент и режисер на една епизода, не сум писател. Тоа е една од најголемите привилегии да се биде писател, но, фала богу, не е моја работа да го сфатам тоа,“ рече таа.

Новодојдената Сарита Чоудхури, која ја игра продавачката на недвижнини Сему Пател, се надева на втора сезона.

„Само пред некој ден размислував за тоа“, се прашуваше таа. „Има момент кога ти кажуваат дали ќе биде или не, но ние се уште не сме дојдени до тој момент. И јас мислев, Боже, се надевам дека ќе има“, рече таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi