БОХО ФРИЗУРА ЗА СИТЕ ПРИЛИКИ! Се што ви треба се неколку мали гумени ластичиња! (ВИДЕО)

23 јануари, 20230
657141_feta_f

Доколку ви треба брза фризура за секоја пригода, сплетената коса е вашиот вистински избор.

Без разлика дали имате важна прослава, средба со вашата посилна половина или деловен ручек, важно е фризурата да одговара на настанот.

Многу дами немаат време или едноставно не сакаат да одат на фризер за такво нешто, па мораат да ги преземат работите во свои раце.

Поради оваа причина, ви ја презентираме оваа таканаречена универзална бохо фризура, која можете да ја носите во секоја пригода.

Треба малку да ја извиткате косата, а потоа да земете по надворешно праменче, кое ќе го врзете зад главата и ќе го превртите навнатре. Направете го истото со другите прамени, додека не ја искористите целата коса. За време на врзувањето малку разбушавете, за да има повеќе волумен.

Во зависност од пригодата, можете да додадете на вашата коса некои светки, шноли и слично за дополнително да ја декорирате.

Знаеме дека во овој случај сликата е подобра од зборовите, затоа ви предлагаме да го погледнете видеото ОВДЕ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş