Брза и лесна верзија на најпознатиот колач: Посни профитероли во чаша (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

17 март, 20230
Screenshot_1

Еве како ги прават Грците

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 1 л бадемово млеко
  • 100 гр какао
  • 65 гр пченкарно брашно
  • 280 гр шеќер
  • посен бисквит
  • 350 мл посна слатка павлака

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/