ДОБИВА СОСЕМА НОВ ВКУС! Направете печена фета – зачините ќе и дадат посебен вкус!

23 јануари, 20230
657141_feta_f

Печената фета со оригано и чили пиперка ќе биде одличен додаток на секое јадење.

Доколку сакате да направите прилог кој ќе го подобри вкусот на вашето главно јадење, печената фета е вашиот вистински избор:

Состојки:

200 гр фета парче

чили пиперка

половина лажичка оригано

две лажици маслиново масло

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 180 степени. На парче алуминиумска фолија ставете ја фетата, а одозгора наросете сечкана чили пиперка и оригано. Покријте со маслиново масло, завиткајте во фолија, ставете на тава и печете во рерна десет минути. Послужете додека е топло.

Пријатно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş