Кралот Чарлс го одликуваше Брајан Меј: Гитаристот на групата Queen стана сер

16 март, 20230
brajan-mej-odlikovan-dobio-titula-sera-5-830x0

Гитаристот на Queen, Брајан Меј беше одликуван од кралот Чарлс Трети во Бакингемската палата, а музичарот ја доби титулата „сер“, пренесува NME.

„Без зборови“, напиша Брајан Меј на Инстаграм.

Музичарот не го криеше задоволството во изјавата за BBC News.

„Ова е еден вид лиценца, некаква провизија за да продолжам да го правам тоа што го правам, и ми дава малку повеќе моќ и мотивација. Затоа, јас сум многу среќна поради тоа“, рече Меј.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/