Откриени детали од несреќата на славниот глумец: Го спасувал внукот и самиот настрадал

25 јануари, 20230
o_27500481_1280

По завршувањето на истрагата, станаа познати деталите за несреќата што ја доживеа Џереми Ренер на Нова година. Актерот паднал под машина за снег, а сега се знае дека се обидувал да ја запре машината тешка неколку тони, која се лизнала и за малку ќе го удрела неговиот внук. Досега се знаеше дека Ренер настрадал утрото на 1 јануари на имот во близина на езерото Тахо, Невада и дека му помагал на член на семејството чиј автомобил бил затрупан во снег, а сега е јасно дека се работи за неговиот возрасен внук.

image

Рачната сопирачка не била крената, а ќе ја спречела машината да се лизне на страна. Актерот од „Одмаздници“ прво го спасил камионот на својот внук од снегот, по што машината почнала да се лизга и го прегазила актерот, соопштија од канцеларијата на шерифот на округот Вашо.

image

„Чистачот на снег Пистенбули почнал да се лизга, поради што Ренер излегол од возилото без да ја вклучи сопирачката за итни случаи“, се вели во извештајот, според Си-Ен-Ен.

„Иако Пистенбули имал некои механички проблеми, врз основа на нашето механичко испитување се верува дека рачната сопирачка би го спречила чистачот да се движи напред. Кога Ренер се обиде да го запре или изврти за да избегне повреда (на неговиот внук), патеката го повлекла под возилото и го прегазила“, пишува тој.

image

Индикаторот за сопирачките во кабината не работел и „механичките проблеми можеби беа фактор за оваа несреќа“, се вели во извештајот.

Внукот му помагал на Ренер додека не пристигнала медицинската помош, се вели во извештајот. Актерот потоа со хеликоптер бил префрлен во болница, каде останал повеќе од две недели, а му биле извршени најмалку две операции и се лекува на одделението за интензивна нега.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş