ПОСЕН ДОРУЧЕК ЗА „ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕТЕ“: Кус кус со печурки и праз спремен за 5 минути!

18 март, 20230
Screenshot 2022-03-25 000949

За овој рецепт ви треба:

120 гр кускус
половина праз
200 гр печурки
сол
бибер
сув зачин
магдонос

Подготовка:

Празот и печурките се пржат и се додаваат зачините. Кускусот се прелива со топла посолена вода, се промешува, па се покрива и се остава 5-10 минути да набабри, се меша со печурките и празот.

Ако постите на вода, можете да ги издинстате печурките и празот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi