Ролат со кокос и мелени бисквити: Неверојатно лесно се подготвува, а вкусот е фантастичен (РЕЦЕПТ)

24 јануари, 20230
Screenshot_6

Ролат подготвен за еден час

 

 

 

 

Состојки:

 

  • 200 гр маргарин
  • 200 гр шеќер
  • 50 гр чоколадо
  • 350 гр мелени бисквити
  • 1 кесичка инстант кафе измешано со 15 лажици топла вода
  • 100 гр шеќер во прав
  • 1 ванилин шеќер
  • 150 гр кокос

 

Подготовка:

 

За потемниот дел: 50 грама маргарин се мати со шеќерот и ренданото чоколадо. Додадете мелен бисквит прелиен со кафе. Соединете ја смесата, па обликувајте ја во правоаголник на целофанот.

За посветлиот дел: Преостанатиот маргарин изматете го со шеќерот во прав, ванилиниот шеќер и кокосовото брашно. Добиената маса премачкајте ја со правоаголната потемна смеса и завиткајте со целофанот.

Оставете во фрижидер да се стегне.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş