Северина гостуваше на Elle Style Awards 2023,врвна елеганција во сосема обичен фустан со необични ракави

22 ноември, 20230
Северина

Времето пред Божиќ и пред Нова Година е традиционално полно со разни настани, церемонии и прослави. Празничното расположение се вжештува, па Северина се појави и на свечен настан кој бараше гламурозна вечерна тоалета.

Северина гостуваше на Elle Style Awards 2023,а логично,модните награди не можеа да поминат без една од најдобро облечените Хрватки.Изборот на облека на Северина и овој пат беше на врвно ниво,а пејачката изгледаше сензационално во црн фустан на британскиот бренд Solace London,чиј дизајн е опишан како баланс на модерниот футуризам и безвременскиот минимализам.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Креациите на брендот често се украсени со предимензионирани машни и плисирани детали,па минималистичкиот дизајн на фустанот на Северина е разбиен со предимензиониран надуен детал на рабовите на ракавите, додека долниот дел има висок шлиц одзади за дополнителен допир на сензуалност, но и за полесно движење.

Severina nosi crnu haljinu brenda Solace London

Северина вечерниот аутфит го искомбинирала со елегантни црни потпетици, додека како накит носела само прстен. Брендот Solace London го носи и Нина Бадриќ, а пејачката за наградата Вечерњакова ружа во март минатата година избра фустан во прекрасна розова нијанса, кој го искомбинира со розови салонки.

Nina Badrić

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi