СЕДИТЕ ВЛАКНА ИСЧЕЗНУВААТ ВО РЕКОРДЕН ПЕРИОД: 3 супени лажици дневно ја подмладуваат косата! (РЕЦЕПТ)

29 декември, 20230
profimedia-0165140464

Научете како да го забавите овој процес, особено ако сте постојано под стрес и работите напорна работа

 

 

Магичен еликсир за отстранување на седата коса

 

Моќното и магично решение за отстранување на седата коса, всушност е природен лек направен од едноставни состојки кои сите ги имаме дома, а чии својства се почитуваат со години бидејќи се покажале како ефикасен лек за многу здравствени проблеми. Овој еликсир не само што го спречува побелувањето на косата, туку е корисен и за кожата, но и за очите.

 

За да го направите овој еликсир потребни ви се: 200 грама масло од ленено семе, 3 мали чешниња лук, 4 лимони, 1 килограм мед.

 

Подготовка на еликсирот

 

Најпрво излупете го лимонот и ставете го во блендер заедно со лукот и изблендирајте. Додадете масло од ленено семе и мед, па повторно изблендирајте. Истурете ја смесата во стаклена тегла, никако пластична. Чувајте го во фрижидер.

 

Дозирање: Земете по една лажица три пати на ден, 30 минути пред јадење. Секогаш користете дрвена лажица, а не метална. Резултатите ќе ги забележите многу брзо; ќе се изненадите кога ќе видите како овој чудесен напиток ја отстранува седата коса!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi