СКАНДАЛ! Популарната актерка за време на битката со ракот остана без ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ, причината ќе ве ШОКИРА!

18 март, 20230
Screenshot_9

Актерката Шенон Доерти се прослави со улогата на Бренда во серијата „Беверли Хилс“, а подоцна имавме можност да ја гледаме како Пру во хит серијата „Волшебнички“.

 

 

 

 

За жал, Шенон со години се бори со ракот на дојката, а сега на Инстаграм објави дека синдикатот на актерите SAG-AFRTA одбива да ѝ ги покрие медицинските трошоци бидејќи претходната година не заработила 26.470 долари, што е минимум за да се стекне со право на здравствено осигурување.

 

„Јас сум љубопитна за таквите како мене кои работат од 10-годишна возраст и редовно плаќаат членарина во синдикатот, а кога не можеме да работиме поради болест, нашето здружение не напушта. Мислам дека можеме да работиме подобро за сите наши членови и мислам дека вие сте личноста која може да го направи тоа“, напиша таа, меѓу другото означувајќи ја нејзината колешка Фран Дрешер, кој е претседателка на споменатото здружение.

 

 

„Животното осигурување не треба да се заснова на годишен приход. Тоа е доживотен придонес. Не е во ред тоа што јас и многу други кои плативме доживотно членство да бидеме оставени само затоа што не ги исполнуваме вашите сегашни критериуми“, заклучила актерката.

 

За потсетување, на Шенон во 2015 година ѝ беше дијагностициран рак, по што ѝ беше извршена мастектомија, а исто така беше подложена на бројни третмани со хемотерапија и зрачење. Иако беше на ремисија, болеста ѝ се врати и таа редовно ги ажурира своите следбеници на Инстаграм за тоа како се чувствува.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/