СОЛЕНИ СТАПЧИЊА СО ФЕТА! Совршен појадок од само 4 состојки

18 март, 20230
Screenshot_2

Тестото за ова пециво брзо и лесно се подготвува, а одлично е за појадок или за ужина.

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 500 гр брашно
  • 500 гр фета
  • 250 гр путер
  • 1/2 прашок за пециво

 

Подготовка:

Замесете тесто од состојките. Направете топка и ставете ја во фрижидер час до два. Расукајте го тестото и исечете го на стапчиња.

 

Намачкајте со жолчка од јајце и посипете со ким. Печете 15 минути на 180 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/