ЈА НЕГУВА КОЖАТА И ГИ НАМАЛУВА БРЧКИТЕ – ПРИРОДНА маска за лице од ДВЕ СОСТОЈКИ

25 јануари, 20230
Screenshot_4

Ви ја откриваме најприродната маска за лице од моркови и мед, која многу брзо ја обновува кожата и ги ублажува брчките.

 

Потр

 

 

ебни состојки:

 

  • 1 морков
  • 2 лажички мед

 

Подготовка

 

Морковот измијте го и исечкајте го, па ставете го во блендер. Блендирајте се додека не добиете сок, па додадете мед. Измешајте ги состојките.

 

Употреба

 

Кога ќе ја направите маската, ставете ја на лице и држете 15 минути. Потоа измијте го лицето со млада, па со ладна вода.

 

Маската користете ја двапати неделно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş