Бресквица одговори на прозивката на Карлеуша?! Пејачката објави видео, запеа и ја “удри” на болното место!

15 февруари, 20240
Бресквица

Пејачката Јелена Карлеуша вчера преку инстаграм стори коментираше за песната на колешката Анѓела Игњатовиќ Бресквица за која немаше пофални зборови.
Имено, Карлеуша за нумерата со која Бресквица се пријави за на Евровизија изјави:Звук кој нема поента на овој тип на европски натпреварувања, промашен текст и музички ретро правец, слатка талентирана девојка во канџите на кафанските менаџери и советниците познати по уништување кариери. Штета.

Breskvica odgovorila Karleuši na prozivke?! Pevačica objavila snimak, zapevala i udarila JK u bolnu tačku! (VIDEO)

Бресквица сега објави две сториња, а многумина се убедени дека ги испратила до Карлеуша.

Во првото ја пее песната „Манта, манта“ од Светлана Цеца Ражнатовиќ со која Јелена е во војна со години, а во втората приказна на англиски вели:

– Се фокусирам на себе, бидејќи туѓите мислења нема да ми купат во иднина „Bugatti“.

Игњатовиќ реши да не молчи пред хејтерите, а дали објавите навистина се упатени до нејзината колешка проценете сами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi