ГО СОБИРА ВО ЏЕБ: Се ближи сезоната на патување – овој реквизит ќе ви биде најдобриот сопатник!

12 мај, 20240
676 - 2024-05-12T225912.006

Ако одите на долго патување, еден од најважните предмети што треба да ги ставите во рачниот багаж е – тениско топче! Овој бизарен предлог има огромни придобивки – па дури и може да ви го спаси животот.

Збунети?

Експертите од Riders Digest известуваат дека тениските топчиња можат да ги надминат сите монденски, скапи уреди кога станува збор за ублажување на болката, подобрена циркулација и ублажување на напнатоста.

И како што се испостави, имајќи го овој пренослив масажер во рачниот багаж може да спречите формирање на згрутчување на крвта, особено ако сте на долго патување со авион.

Тркалање тениско топче, т.е. масажата на телото ги релаксира вкочанетите мускули и го стимулира протокот на крв. Тоа е практично ултимативната самомасажа за која никогаш не сте знаеле дека ви е потребна. Не само што тениските топчиња се доволно компактни за да се сместат во мала торба, туку и користењето на едно на долг лет нема да им пречи ниту на вашите „соседи“.

Постојат специфични области што треба да ги насочите: клучните делови од телото на кои им треба вашето внимание ги вклучуваат глуждовите, зглобовите, бутовите, нозете (особено листовите) и горниот дел од грбот и рамената.

Нанесете нежен притисок на секоја област со топката додека ја тркалате и бидете особено внимателни со областите што се стегнати или каде што се чини дека чувствувате јазли.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi