Еве зошто не треба да носите шорцеви во авион: Причината е сериозна

28 март, 20240
Screenshot_2

Освен ако не сте голем ентузијаст, веројатно се борите со некои аспекти на патувањето со авион

 

Можеби тоа е храна под категоријата, фактот дека во авионот е секогаш ладно или доколку седнете до непримерен патник.

 

Сепак, се покажа дека има уште некои важни работи кои треба да ги земеме предвид пред да се качиме во авионот. Стјуардеса објаснува зошто никогаш не треба да носите шорцеви кога патувате со авион. Веројатно тоа не е нешто за што луѓето размислуваат, но има неколку работи што треба да ги знаете доколку патувате со авион.

 

Не допирајте го копчето за сапун со голи раце

 

– Никогаш не го допирајте копчето за плакнење со голи раце. Искрено, тоа е супер нехигиенско и прилично грубо, па кога плакнете користете салфетка или марамче што е во тоалетот.

 

Задолжително пијте вода

– Не заборавајте да пиете вода. Останете хидрирани

 

 Не заспивајте и не потпирајте ја главата на прозорецот

Не сте единствениот кој го прави тоа и не знаете колку луѓе или деца си ги избришале рацете или други работи од прозорецот.

 

Никогаш не носете шорцеви или кратки пантолони во авион

Тоа е исто како прозорецот, никогаш не знаете колку ќе биде чисто, па ако имате панталони, ќе имате помалку бактерии.

 

Не плашете се да ѝкажете на стјуардесата дека ви е лошо

Значи, доколку ви треба храна, вода или вреќа за повраќање, слободно известете не – заклучила стјуардесата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi