Златен пијалок на здравјето! Тој прави чуда за телото, идеална детоксикација на природна основа

23 април, 20240
Куркума

Куркумата со векови е позната како зачинско злато, а освен што помага при проблеми со органите за варење, бројни студии ја потврдија и нејзината ефикасност во заштитата на имунолошкиот систем од разни вируси.
Куркумата, покрај наградите за исхрана и здравје, свое место најде и во козметологијата. Рецептите за детоксикација често имаат куркума како состојка.

Состојки:
-1/2 лажичка куркума

-1/2 лажичка златна мака

-свеж ѓумбир, со големина на орев

-1 лимон

-1/2 чаша вода

Подготовка:
Исцедете го сокот од еден лимон, изрендајте го ѓумбирот, а потоа измешајте ги сите состојки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi