Извор близок до Кејт открива како се опоравува принцезата, но и каде ја однел принцот Вилијам

10 февруари, 20240
o_32215539_1280

На британското кралско семејство во последно време не му е лесно – на кралот Чарлс III. му бил дијагностициран рак, а и саканата принцеза Кејт имала здравствени проблеми. Имено, таа пред неколку недели имаше операција на абдоменот, од која успешно се опоравува. А тоа го потврдува и фактот што со нејзиниот 41-годишен сопруг принцот Вилијам и нивните деца – десетгодишниот Џорџ, осумгодишната Шарлот и петгодишниот Луис – заминала на одмор во Сандрингам, имот во Норфолк, каде што Чарлс III. се опоравува.

“Кејт добро се опоравува. Со нетрпение очекуваше промена на пејсажот, а во Норфолк ќе може да се опушти додека децата се забавуваат со Вилијам”, изјавил за Daily Mail пријател близок до кралското семејство. Кетрин и нејзиното семејство ќе престојуваат во Анмер Хол – куќа со десет спални соби на имотот Сандрингам. Пред нешто повеќе од десет дена принцезата беше отпуштена од болница, а портпаролот на кралското семејство истакна дека таа ќе се врати на службените обврски некаде околу Велигден. Тие ги отфрлија и шпекулациите дека се работи за рак.

Сепак, многумина ги интересира како кралот Чарлс се справува со дијагнозата, која многумина ги шокираше. Започнал со редовни терапии во борбата против ракот кој бил откриен во рана фаза. Иако нејзиниот сопруг е болен, кралицата Камила се вратила на кралските должности и ја посетила катедралата во Солсбери и за прв пат ја коментирала состојбата на Чарлс. “Со оглед на околностите, многу добро му оди. Многу е трогнат од писмата и пораките кои му доаѓаат од сите страни. Тоа го прави многу среќен”, рекла Камила.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi