Исто како ботокс! Евтина маска за лице од 3 состојки ги намалува брчките и ја прави кожата мека

12 февруари, 20240
Евтина маска за лице од 3 состојки ги намалува брчките и ја прави кожата мека

Некои намирници можат да ја регенерираат кожата однадвор. Затоа треба повремено да се нанесуваат како маска.

Направете домашна маска од мед, лимон и јогурт која ќе ја нахрани кожата, ќе ги намали брчките и ќе го направи тенот блескав. Измешајте една лажица мед со една лажица јогурт и една кафена лажичка сок од лимон. За полесно мешање на состојките, можете да додадете и малку топла вода. Кога ќе добиете еднолична густа смеса, нанесете ја на чисто лице.

Оставете да делува 20 минути, а потоа исплакнете со млака вода. Потоа нанесете хидратантна крема. Нанесете ја оваа природна маска три пати неделно. Ќе ја нахрани кожата, ќе ја исчисти од мртвите клетки, па кожата ќе стане помазна и затегната, но и посветла.

žena

Доколку немате време ни за оваа маска, тогаш можете да го намачкате лицето со маслиново масло. Исто така, ја затегнува кожата и ја храни со витамини А и Е, борци против слободните радикали и стареењето на кожата. Нанесете маслиново масло на лицето и вратот. Оставете да делува 20 минути, а потоа измијте со миењето што го користите и нанесете хидратантна крема. Кожата ќе стане мазна и нежна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi