Како да изгледате помладо без естетски процедури? Почестете се со мини фејслифтинг дома, за кој ќе ви треба само еден производ за убавина

12 февруари, 20240
Како да изгледате помладо без естетски процедури

Коректорот е суштински дел од козметичкиот комплет на секојa зависничка од убавина. Препаратот кој служи за прикривање на темните кругови и малите неправилности може да направи чуда за конечниот мејкап изглед, а од неодамна многу се зборува за неговата способност да постигне ефект на кревање на лицето. Клучот лежи во стратешката примена на коректорот, која подразбира нанесување на коректорот во форма на многу тенки линии, а резултатот е мазна и мека кожа.

Подигнување на лицето со шминка? Да, тоа е можно, а потребен ви е само еден производ за убавина кој сигурно го имате во вашата козметичка чанта.Тоа е коректор, кој првенствено го користиме за прикривање на темни кругови и ситни неправилности, но неговата правилна примена обезбедува ефект на лифтинг.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SARA CRAMPTON (@harperandharley)

Ако ги држите прстите на слепоочниците од страната на веѓите и ги повлечете малку наназад, ќе видите дека лицето веднаш изгледа поцврсто. Ова е ефектот што сакаме да го постигнеме, но со поприроден изглед.

Нанесете го коректорот во внатрешниот агол на окото, исцртувајќи го по носот во подебела линија за да создадете природна контура. После тоа, нанесете го коректорот на надворешниот дел од долниот очен капак и повлечете подебела линија кон веѓата. Тајната е само во правилното нанесување на одредена точка на образите за да не бидат целосно покриени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi