Како да ја совладате УМОРНАТА кожа по зимата: ОВИЕ правила за нега на лицето се најважни

30 март, 20240
676

Нашата кожа секогаш силно реагира на промената на годишните времиња и доживува вистински стрес во тие моменти.

Така, во зима станува почувствителна поради надворешните влијанија – студен и сув воздух, мраз, сонце, температурни промени и греење.

Затоа, воопшто не е чудно што на почетокот на пролетта сите неизбежно се соочуваме со сувост, зголемена чувствителност и лупење на кожата. А потоа на сета оваа „величественост“ се додава пролетната пигментација заедно со пегите.

Како да и помогнете на кожата да се справи со последиците од зимата и да влезе во долгоочекуваната сезона пролет-лето?

Многу е важно да ја прилагодите вашата дневна рутина, да оставите доволно време за спиење, да се движите редовно и да се занимавате со физичка активност.

Не заборавајте на заштитате од УВ. Пролетното сонце може да изгледа нежно, но ова е многу залажувачки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi