КАКО МАРК ЦУКЕРБЕРГ ГО ПРОСЛАВИ ЧЕТИРИЕСЕТИОТ РОДЕНДЕН?

10 јуни, 20240
Марк-Цукерберг

Како вистински центимилијардер, Марк Цукерберг го прослави својот 40-ти роденден со летот во Панама со својот приватен авион за да се качи на својата суперјахта, „Launchpad“ вредна 300 милиони долари…

Најпрвин пристигнаа подароци вредни неколку милиони долари, а потоа забава за Марк Цукерберг, кој направи вистински спектакл за својот 40-ти роденден! Извршниот директор на Meta конечно ги дувна свеќите на неговата најнова аквизиција и ѕвезден подарок, суперјахтата “Launchpad”, луксузен брод вреден 300 милиони долари за кој се шпекулираше дека го купил неколку недели порано. Претставниците на Цукерберг никогаш не ја потврдија неговата сопственост, но имаше неколку индиции кои дополнително ги поттикнаа гласините. Самиот Цукерберг објави видео од својот приватен авион на Инстаграм со натпис „Режим на патување: вклучено“.

Неговата поубава половина, Присила Чен, го направи настанот незаборавен со тоа што го потсети технолошкиот магнат на минатото. Според неговата објава на социјалните мрежи, мајката на неговите деца рекреирала неколку места каде што 40-годишниот Марк живеел за време на неговите рани денови, од неговата детска соба до студентскиот дом и првиот стан во Харвард, па дури и пицеријата на Пинокио ​​каде што поминал многу време за време на неговите колеџ денови. Ова беше прекрасен начин да им покажат на нивните ќерки како нивниот татко живеел и растел низ секоја деценија, моќта на напорната работа и како таа го направила богат.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

Меѓу мноштвото гости од целиот свет беше и еден специјален технолошки магнат, Бил Гејтс. Ко-основачот на Мајкрософт ја сподели приказната со која му го честиташе јубилејниот роденден на Цукерберг заедно со искрена слика од двајцата легендарни американски бизнисмени кои уживаат во поедноставни денови. Веста за суперјахтите и нивната сопственост ги зафати овие двајца магнати овие недели. Гејтс беше во центарот на вниманието за Проектот 821, најзелената мегајахта на светот, која повеќе не ја поседува; од друга страна, Цукерберг наводно купил не една, туку две неверојатни јахти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma