Кајли Миног го прослави својот 56-ти роденден и ги разгали своите следбеници со фотографии од нејзиното детство

29 мај, 20240
Кајли Миног

Австралиската пејачка, која има продадено 80 милиони албуми ширум светот, неодамна изјави дека нејзиниот шестмесечен престој во Лас Вегас ја направил уште посилна, но и поавтентична личност.

Роденденската прослава не ја спречи австралиската поп ѕвезда Кајли Миног да го прослави својот посебен ден со неколку фотографии од детството со кои ги разгалуваше своите фанови.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie Minogue (@kylieminogue)

Својот 56-ти роденден го одбележа со стил, позирајќи во црн фустан без прерамки со слоевито здолниште, испружена на мека фотелја, додека објавата ја комплетираше со неколку носталгични, преслатки фотографии од неа како преслатко девојче.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie Minogue (@kylieminogue)

Кајли им се обрати на своите обожаватели набргу откако беше објавено дека најверојатно ќе ги продолжи настапите во салата за балови „Voltaire“ во венецијанското одморалиште во Лас Вегас. Нејзините шестмесечни настапи беа пофалени и посетени, а нејзиниот ангажман дојде веднаш по објавувањето на нејзиниот 16-ти студиски албум „Tension“ на крајот на минатата година. На крилјата на хитот „Padam Padam“ од тој носач на звук, таа изведе дваесетина вносни изведби во луксузен ресорт, а се чини дека на почетокот на месецов, кога и истече договорот, добила нова деловна понуда.

„Беше неверојатно. Навистина не знаев што да очекувам, но моето шоу стана како Студио 54!“, коментираше за People витката поп-ѕвезда, која во педесеттите се уште ја нарекуваат „џебна Венера“. Досега има продадено над 80 милиони аудио носачи ширум светот, нејзината кариера беше оживеана во ноември 2023 година со нов албум со кој потврди дека уште еднаш се избори за место меѓу најголемите ѕвезди во музичката индустрија. Да речеме и дека добро свири на виолина и пијано, се докажа како актерка – на пример, имаше улога во три филма „Земја на номадите“ наградени со Оскар, а кариерата и беше во мирување извесно време поради на здравствени проблеми. Имено, на 36 години и бил дијагностициран рак на дојка.

Веста ги шокираше нејзините сонародници: и тогашниот австралиски премиер Џон Хауард изразил желба Кајли да ја победи злобната болест. Денеска се е во ред со нејзиното здравје, а најтешките денови ги остави зад себе. Пејачката во пресрет на роденденот откри дека настапите во Лас Вегас ја промениле: како што одминувало времето, таа станувала уште повеќе своја и „дива“, што дополнително ги разгалувало нејзините фанови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma