Колач со компот од праски! Десерт кој одлично оди со кафе (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

9 јуни, 20240
Screenshot_5

Доколку имате компот дома, тогаш можете да направите одличен десерт кој одлично оди со кафе или чај.

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 3 јајца
  • 3 лажици шеќер
  • 200 грама брашно
  • 1/2 прашок за пециво
  • кора од лимон
  • 80 мл масло
  • 100 мл јогурт
  • 1 лажица какао
  • малку суво грозје

 

Подготовка:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *