Колач со цреши: Комбинација од слатко и кисело (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

13 мај, 20240
Screenshot_6

Ако ви треба идеја за торта, го имаме решението

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 4 јајца
  • 100 гр шеќер
  • 100 мл масло
  • 120 мл јогурт
  • 200 гр брашно
  • 1 прашок за пециво
  • кора од лимон
  • 1/2 кг цреши

 

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi