Мафијашка принцеза! Сопругата на Канје Вест, дел од озлогласениот клан – вујко и на доживотен затвор за убиство, татко дилер на муниција и хероин

21 февруари, 20240
Бјанка Ценсори

Втората сопруга на Канје Вест, Бјанка Ценсори, изгледа има мафијашки корени и е ќерка на еден од најопасните гангстери.
Покрај нејзиниот контроверзен сопруг, и самата Ценсори потекнува од нетипично австралиско семејство.

Според британскиот печат, Ценсори е „ќерка на озлогласениот австралиски гангстер“, кој наводно бил затворен поради „дилање хероин“. Еве што знаеме за австралискиот клан.

Кои се родителите на Бјанка Ценсори?
Не се знае многу за животот на Бјанка пред Канје-Вест, но нејзиниот татко наводно е озлогласен гангстер по име Елија „Лео“ Ценсори. Според британските медиуми, тој бил затворен во 1982 година поради поседување оружје и муниција. Во меѓувреме, се верува дека вујко на Бјанка е Ерис Ценсори, „озлогласен гангстерски убиец“ кој некогаш бил наречен „Ал Капоне од Мелбурн“, пишуваат британските медиуми.

Истите извештаи тврдат дека Ерис бил осуден на смрт во Западна Австралија за убиството, но подоцна тоа било заменето со доживотен затвор. Другиот вујко на Бјанка, Едмондо, исто така, наводно бил вклучен во злосторството.

Британскиот печат наведува дека семејството на Бјанка е по потекло од Италија, пред да се насели во Австралија. Од друга страна, мајката на Бјанка, Александра, се чини дека е порезервирана и е опишана како физички многу слична на нејзината ќерка.

Гламурозни сестри како Кардашијан
Бјанка има многу гламурозни сестри, кои се чини дека се многу блиски. Многу следбеници ги споредија сестрите Ценсори со Кардашијан, поради нивната голема сличност. Сестрата на Бјанка Анџелина изјави за австралискиот весник “The Herald Sun” дека ја поддржува врската помеѓу нејзината сестра и раперот, велејќи:

– Тоа е многу возбудлива вест и за сестра ми и за семејството, но засега решивме да ја задржиме да биде малку приватна. Алиша додаде дека е „супер среќна за двајцата“.

Што прави Бјанка Ценсори?
Како што објави “Elle”, Бјанка (29) е архитект која работи од 2020 година. Според нејзиниот LinkedIn, таа има диплома и магистерска диплома по архитектура на Универзитетот во Мелбурн.

Како Бјанка Ценсори го запозна Канје Вест?
Според “Parade”, еден од пријателите на Бјанка открил дека Вест ја објавил нејзината порака на Инстаграм. Пријателот додал дека Вест и рекол на Бјанка „да дојде да работи за него“, а таа се преселила во Лос Анџелес за да ја прифати понудата. Изгледа дека пред тоа уживала да живее и да работи во Мелбурн. Двојката се венчаше во декември 2022 година, еден месец откако беше финализиран разводот на Веста со Кардашијан, наводно на приватна церемонија.

Што мисли Ким Кардашијан за Бјанка Ценсори?
Не е јасно како точно милијардерката се чувствува за новата сопруга на нејзиниот поранешен, но една статија во американските медиуми сугерира дека таа не била обожавателка бидејќи се сомневала во хемијата меѓу двајцата кога таа и Вест сè уште биле заедно. Згора на тоа, Ценсори се дружеше со децата на Кардашијан и Вест. Норт Вест, наводно, рекла дека мисли дека нејзината нова маќеа е „супер кул“.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi