Модна грешка или полн погодок? Кога можете да носите ПАТИКИ со фустан и како НАЈДОБРО да ги комбинирате

1 април, 20240
Screenshot_2

Слободно комбинирајте ги овие две парчиња во еден стајлинг

 

 

Станува збор за сѐ почест стил кој варира помеѓу опуштен и елегантен, а ист е случајот и со патиките и фустанот.

 

Иако обично носиме патики со панталони или фармерки, не треба да се двоумите кога ќе изберете фустан за дневна варијанта.

 

Современите модни трендови покажуваат дека лесно можете да постигнете совршени резултати со мешање и усогласување на различни стилови на облека. Значи, носењето патики со фустан не е стилска грешка.

 

Постојат различни дизајни на фустани кои многу убаво се вклопуваат со патики, а еве како да ги искомбинирате овие двe ставки.

 

 

Какви патики можете да носите со фустани?

Избегнувајте „опасни“ комбинации кои вклучуваат неудобни, тесни, премногу широки или предолги макси фустани кои не одат со патики. Само високите и витки девојки можат да носат макси фустани со спортски чевли, додека на пониските девојки им се препорачуваат пократки и не премногу гломазни фустани во таканаречениот кежуал стил.

 

Заедно со фустаните можете да носите и нестандардни модели на патики со интересен принт или во различна боја.

 

Каков стил на фустан можете да носите со патики?

Заедно со патиките најдобро е да носите едноставни, спортски и лежерни фустани, здолништа, како и модни детали. Пошироки и пократки фустани и здолништа се добар избор особено за пониските дами. Избегнувајте премногу гламурозни вечерни фустани со тантела, везови, мониста и светки.

 

Нека бидат тоа фустани за дневната варијанта, оние кои се едноставни, со понеутрални бои и без премногу дезени.

 

Многу е важно фустанот и патиките да се усогласат во боја и принт. Заедно со фустанот со принт треба да носите црни, бели или патики кои се во иста нијанса со фустанот. Со црно-бели фустани слободно облечете патики во светли бои или со интересен принт.

 

Исто така, внимавајте на материјалот. Со свилени, кежуал или оние од шкафот фустани најдобро е да носите патики во неутрална боја. Шарени патики и патики на платформа се идеална комбинација со тексас фустани и здолништа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma