Нови планови: Еве каде и со кого Кејт Мидлтон ќе го помине Велигден

31 март, 20240
TENNIS-GBR-WIMBLEDON

Пред неколку дена добро упатени извори од кралското семејство објавија дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе го поминат Велигден со своите деца далеку од очите на јавноста, но остана тајна каде ќе биде тоа.

Познато е дека принцезата од Велс останува со своето семејство во нивната куќа во Аделаида и избегнува патување, со исклучок на неодамнешното патување во Сандрингем каде што кралот Чарлс се опоравува.

Токму таму, според извори, младото семејство планира да го помине Велигден, за да ужива во природата и најблиските членови на семејството. Ќе остане, како и секогаш, во луксузната сала Анмер и ќе пристигне со приватен хеликоптер за да го олесни патувањето што е можно повеќе.

До неодамна се шпекулираше дека на велигденската миса ќе се појави и Кејт Мидлтон, но изворите ставија крај на се, тврдејќи дека сигурно нема да ја видиме во јавноста додека целосно не закрепне.

„Кралското семејство во моментов е исклучително ранливо, но бидејќи покажаа дека се луѓе со слабости како и сите нас, тие се ценети уште повеќе. Сите тие се толку посветени на своите улоги и мислам дека кога Кејт целосно ќе закрепне, ќе се врати уште пострасна“, открила поранешна вработена во палатата.

Но, за разлика од Кејт, кралот Чарлс III. сепак одлучи да собере сили за да претседава со масовната прослава на Велигден, заедно со кралицата Камила, која неодамна ги презеде речиси сите негови должности во јавноста.

Според извори за Entertainment Tonight, планот е кралот и кралицата веднаш по церемонијата и кратка средба со другите членови на семејството да се вратат во Сандрингам, каде заедно со Кејт и Вилијам и нивните деца ќе го поминат овој Велигден, во мир и заедништво.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi