ОВА Е ВИСТИНСКИОТ КОЛАЧ ЗА ВАС: Сигурно сакате да јадете НЕШТО СЛАТКО СО ПОПЛАДНЕВНОТО КАФЕ (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

31 март, 20240
Screenshot_6

Совршен рецепт за викенд попладне

 

 

СОСТОЈКИ:

 

 • 30 гр квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • 1 лажица брашно
 • 50 мл. млака вода
 • 2 јајца
 • 300 мл млеко
 • 30 гр путер путер
 • кора од лимон
 • шеќер по желба
 • 700 гр брашно
 • 1 лажичка прашок за пециво

За прелевање:

 • коцка путер
 • суво овошје исечкано на коцки

 

Подготовка:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi