Омилениот десерт на нашите баби: Брз и сочен колач со чоколада и џем

20 февруари, 20240
Kolac

Доколку сакате да направите нешто слатко, но не сакате да поминувате многу време во кујната на овие високи температури, имаме одличен предлог за вас.

Тортата со чоколадо и џем се подготвува брзо, а вкусот е феноменален.

Ниту почетниците нема да имаат проблем, бидејќи подготовката е многу едноставна.

Проверете и уверете се самите!

Состојки:

3 јајца
3 лажици шеќер
10 гр ванилин шеќер
100 гр стопено чоколадо
100 мл масло
100 гр брашно
1 лажичка прашок за пециво
рендана кора од лимон
5 лажици џем (по избор)

За облогата:

4 лажици џем
100 гр чоколадо
2 лажици масло
2 лажици млеко

Подготовка:

Јајцата се матат со шеќер и ванила. Додадете џем, масло, чоколадо, брашно, прашок за пециво и кора од лимон. Соединете и истурете во тавче.

Се пече на 200 степени околу 20 минути. Оставете малку да се излади, околу 10 минути, па премачкајте со џем, а потоа прелијте го со чоколадото кое сте го стопиле со маслото и млекото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi