ОПУШТА, ГО ПОДОБРУВА РАСПОЛОЖЕНИЕТО И ЦИРКУЛАЦИЈАТА: Направете купка за стапала

13 февруари, 20240
Screenshot_6

Оваа купка за стапала ќе ги оживее сувите делови на кожата на вашите стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, ќе ги отстрани непријатните мириси, ќе ги ублажи знаците на стареење и ќе ги опушти мускулите на целото тело.

 

 

 

Постојат доста начини да го користите јаболковиот оцет за убавина и лекување на разни заболувања, но малку лица го пробале овој трик. Наполнете две третини од лаворот со топла (не врела) вода, додадете во водата 1 шолја јаболков оцет и помешајте.

 

Потопете ги стапалата во водата и држете ги во оваа мешавина најмалку 30 минути, а потоа змијте ги со ладна вода.

 

Оваа купка за стапала ќе ви ја отстрани сувата кожа која начесто знае да испука и да дојде до болни стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, засекогаш ќе го отстрани непријатниот мирис од стапалата, ќе ги ублажи знаците на стареење на кожата и ќе ги опушти мускулите на целото тело.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi