Пилинг кој ги воодушеви жените: Кожата ќе биде мека и свежа, а сите состојки веќе ги имате

2 април, 20240
82988_shutterstock-1262775199_f

Пилингот е задолжителен дел од негата на кожата. Можете да направите пилинг додека се туширате, а смесата да ја масирате со кружни движења. Добро исплакнете и избегнувајте пилинг ако имате многу чувствителна и сува кожа. Подготовката за нега на телото може да има речиси терапевтски ефект бидејќи одвојуваме време за себе во кое уживаме. Иако на пазарот има многу пилинзи, лесно можете да направите свој пилинг со мешање на состојки од кујната.

Кожата ќе биде свежа и мека по лупењето. Освен што е пријатен и ги отстранува мртвите клетки од кожата, има и антиинфламаторно дејство доколку состојката му е медот. За него ќе ви требаат 100 грама кафеав шеќер, 60 мл кокосово масло и две лажици мед.

Измешајте ги состојките, па додајте уште масло ако смесата е премногу густа. Ако сакате, шеќерот можете да го замените со кафе, а ако немате мед, ќе ви помогнат неколку лажици вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi