Повеќе од 5 милиони прегледи: Вирален трик кој го олеснува нанесувањето на молив за усни, девојките се воодушевени!

11 февруари, 20240
42679_shutterstock-1172625724-1_f

Досега веќе сме навикнати на неконвенционални трикови за убавина кои, спротивно на тоа како изгледаат на почетокот, всушност прават значајна разлика во нашите рутини. Затоа, овој пат кога наидовме на видео на TikTok кое советува да ставите молив за усни во фрижидерот, не можевме да одолееме и да дознаеме зошто.

Видеото (по самата природа на апликацијата за која станува збор) многу брзо стана вирално и за само шест дена собра повеќе од 5,5 милиони прегледи. За оние на кои моливот за усни им е незаменлив дел од рутината за шминкање, овој трик многу ќе ви го олесни секојдневието, а ние ви пренесуваме за што е оваа необична практика.

Ако сте корисник на традиционални моливи за усни за кои е потребно редовно острење, запознаени сте со фрустрациите што се јавуваат како резултат на тоа што премногу мекото моливче целосно ја губи својата форма. Наместо да стане поостро и да го добие посакуваниот тенок врв кој прецизно ќе ги оцртува нашите усни, моливот целосно се размачкува. Токму тука, нашиот трик на денот влегува во игра.

@sydneydianelly

Have you ever tried freezing your lip liners before sharpening them? 🤨#latinacreatives #latinabeautycreators #lifestylecontentcreating #latinacontentcreatortok #beautycontentcreator #lipliners #beautyhacks #makeuphack #makeuptipsandtricks

♬ american boy – ༺ 00s throwbacks ༻

Значи, ако вашите моливи за усни се однесуваат вака секој пат кога ќе се обидете да ги наострите, решението е едноставно да ги оставите во фрижидер кратко време за да му дозволите на производот да се стегне. По ова, вашето моливче за усни ќе биде совршено бодувано и подготвено за прецизно цртање.

Мал совет

Овој трик е особено корисен во лето, кога поради високите температури, изложувањето на сонце или складирањето во загреан несесер, нашите производи за уста ја менуваат текстурата. Затоа, наместо да се ослободите од растопен кармин, балсам за усни или молив за усни, прво обидете се да ги оставите во фрижидер еден час.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi