Подгответе неодоливи кнедли со сливи – Со помош на овие мали трикови ќе бидат уште посочни (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

30 март, 20240
Screenshot_3

Со овој рецепт нема грешка

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 500 гр компири
  • 150 гр брашно + 2 лажици гриз
  • сливи свежи или замрзнати
  • по желба ореви
  • 4 лажици презла
  • 1 јајце
  • масло
  • 1 ванилин шеќер
  • шеќер во прав

 

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi