ПОЗНАТИОТ ХОЛИВУДСКИ АКТЕР ОФИЦИЈАЛНО СЕ РАЗВЕДЕ Тешка битка за старателство, откриено и што ќе се случи со нивните деца

22 февруари, 20240
Screenshot_2

Познатиот холивудски актер Кевин Костнер (69) и неговата сега веќе поранешна сопруга Кристин (49) официјално го финализираа својот развод.

 

 

 

 

Според судските документи, нивниот брак завршил во петокот, на 16 февруари, откако адвокатите на Кристин поднеле судски документи барајќи од судот во Санта Барбара, Калифорнија да ги оправда двете страни од завршувањето на задолжителниот курс за заедничко родителство.

 

Актерот и неговата поранешна сопруга веќе се договорија да го задржат заедничкото старателство над нивните три деца, а инаку го решија разводот уште во септември.

 

Претставник на Кевин , во изјава за People во септември рече дека парот „постигнале пријателски и взаемно договорено решавање на сите прашања поврзани со нивната постапка за развод“, откако TMZ првично ја објави веста за нивното спогодување.

 

Кристин првично поднесе барање за развод на 1 мај 2023 година по 18 години брак.

 

Двајцата имаат три деца: синовите Кајден (16) и Хејс (15), плус ќерката Грејс (13).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi