Починал таткото на Џенифер Гарнер: Глумицата се прости со емотивни зборови

2 април, 20240
67d695267fd3df43a45018b173f15edb32590a23

Актерката Џенифер Гарнер се соочува со тажна семејна ситуација. Имено, почина нејзиниот татко Вилијам Џон Гарнер.

Џенифер (51) вчера ја сподели тажната вест на Инстаграм и му посвети неколку реченици на својот татко заедно со заеднички фотографии.

– Татко ми почина мирно во саботата попладне. Бевме со него, пеејќи Amazing Grace. Иако нема трагедија во смртта на 85-годишен маж кој живеел здрав, прекрасен живот, знам дека тагата е неизбежна, чекајќи по неочекувани ќошиња. Денес е ден за благодарност“.

Гарнер, која порасна во Западна Вирџинија со нејзината мајка Патриша Ен Гарнер и двете сестри Мелиса и Сузана, рече дека нејзиното семејство е „благодарно за нежното однесување и тивката сила на тато“.

– Благодарни сме за неговата работна етика, лидерство и верба. Благодарни сме на медицинските заедници на медицинскиот центар Чарлстон и Сити оф Хоуп. Вашата грижа му го продолжи животот на тато и му даде време да биде во неговите омилени места – опкружен со ќерките и внуците, навивајќи за неговата сакана Аги, а најмногу од сè – покрај неговата сопруга, нашата мајка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi