Предлог за одличен ручек, кременадли со компири во рерна (РЕЦЕПТ)

9 февруари, 20240
Screenshot_2

Компирите и месото се совршена комбинација

 

 

СОСТОЈКИ:

 

 • 2 поголеми свински кременадли
 • 3 поголеми компири
 • 1 пиперка од туршија
 • 1 домат
 • масло

 

Зачини:

 • Сол, бибер
 • мелен црвен пипер
 • 1 лажица кисела павлака
 • 1 лажичка гранули лук
 • 1 лажица рендан кашкавал
 • 1 лажица соја сос
 • 1 лажичка зачини за месо

 

Подготовка:

 

Измешајте ги сите зачини и извалкајте го месото во маринадата. Обложете го садот за печење со хартија за печење.

 

Печете во рерна на 250 степени C покриено со фолија. Кон крајот откријте да се запече.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi