Продава карти за концерт за само 10 долари: Џенифер Лопез ја советувале да ја откаже турнејата, но таа не се предаваа

12 мај, 20240
8b3b1c157bc48f54ee24722cc338b0d0412f8e68

Според Дејли Мејл, продажбата на билетите не оди добро, па организаторите сакале да ги откажат концертите. Сепак, пејачката и нејзиниот менаџер одбија.

Лопез (54) тргнува на пат следниот месец и ќе одржи серија концерти низ Америка за да го промовира својот нов албум „This Is Me…Now“.

Но, како што стојат работите, таа сè уште се соочува со слаба продажба на билети, а некои седишта сега се продаваат за само 10 долари, пишува Дејли мејл.

Инсајдер рече дека недостатокот на внимание за нејзината турнеја може да се должи на тоа што била „преекспонирана“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

– Џеј Ло е премногу експонирана. Прво беше нејзиниот брак, потоа нејзиниот бескраен меден месец, потоа филмот, а потоа и објавувањето на албумот. Потоа се почувствува должна да ја раскаже љубовната приказна на неа и на Бен во документарниот филм што таа го финансираше наречен „The Greatest Love Story Never Told“. И сега турнејата. Едноставно е премногу – изјави упатениот за споменатиот медиум и додаде:

– Џенифер отсекогаш била маркетиншки и ПР гениј, но нејзината најголема погрешна пресметка е тоа што мисли дека светот се уште е заинтересиран за нивната љубовна приказна. Но, никој повеќе не се грижи за Бенифер. Светот продолжи понатаму.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma