Продолжи исто како бившата: Џо Џонас не се одвојува од новата девојка

20 февруари, 20240
Џо Џонас и Сторми Бри

Американскиот пејач, како и неговата поранешна сопруга Софи Тарнер, не тагуваше долго по разводот – од Нова година не се дели од поранешната мисица и модел, која има преголема желба да стане пејачка.

Американската пејачка Џо Џонас и британската актерка Софи Тарнер минатиот септември ја изненадија јавноста со заедничка изјава дека се разведуваат по само четири години брак во кои ги добија ќерките Вила (3) и Делфин (1,5).

Но, Софи Тарнер, ѕвездата од серијата „Игра на тронови“, во октомври веќе се најде во прегратките на британскиот аристократ Перегрин Пирсон, а сега е сигурно дека и Џо Џонас си најде нова љубов. Новогодишните празници ги помина во мексиканското одморалиште Кабо Сан Лукас во друштво на Сторми Бри, поранешна мисица и модел со пејачки амбиции.

image

Парот со приватен авион летал директно до Аспен, каде со недели уживале во снегот, а сега биле видени како се шетаат низ Њујорк. Повнимателните набљудувачи заклучиле дека таа ја носи неговата јакна, а ова не е прв пат да ја делат облеката. Сторми на почетокот на јануари објави селфи на Инстаграм со волнена капа на главата, иста каква што нејзиното момче  носеше неколку дена претходно во Њујорк.

image

И Џо и Софи се чини дека брзо продолжија понатаму, и покрај нивниот бурен развод. Имено, откако потврдиле дека се разведуваат, се нашле на суд бидејќи не и дозволил да се врати во Велика Британија со ќерките. Во основа, врската се врати во нормала по пет дена медитација, тие се договорија за заедничко старателство и може да се види како девојчињата поминуваат време и со него и со неа.

image

Голема поддршка за Џо Џонас за време на неговите родителски одговорности е секако неговата нова девојка, која со поранешниот американски модел Лаки Блу Смит ја има шестгодишната ќерка Гравити. Времето ќе покаже дали по турбулентниот развод сите сепак ќе бидат големо среќно семејство каде ќе најдат место и за своите нови партнери.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi