Семејството Клуни ужива во Франција,уште еднаш покажаа како треба да изгледа модерно координирана двојка

23 февруари, 20240
Џорџ и Амал Клуни

Дури и кога се лежерно облечени, Амал и Џорџ Клуни привлекуваат внимание затоа што дури и едноставната тексас гардероба им изгледа гламурозно.Познатата адвокатка специјализирана за кршење на човековите права ширум светот, овојпат избра кожна јакна и ефикасни трапезоидни фармерки со деколте што ги откриваше нејзините витки нозе и , додека холивудскиот актер изгледаше младешки во неговите удобни фармерки, чизмите на Chelsea од брусена кожа и сина спортска јакна опуштено, нагласувајќи го лежерниот впечаток со бела капа.

И двајцата со очилата за сонце уживале во сончевиот ден додека шетале рака под рака. Бидејќи Амал и Џорџ Клуни и нивните шестгодишни близнаци, Александар и Ела, не ги виделе нивните соседи во Англија речиси две години откако се преселиле на југот на Франција, наместо во палата од 10 милиони фунти во Беркшир на бреговите на Темза, тие претпочитаат да останат во сончево, идилично време на Азурниот брег.

Пред три години, тие го купија имотот Domaine du Canadel од 18 век во Брињол, со базен, тениско игралиште, маслинови насади и сопствено мало езеро. Имотот е на 25 минути возење од винаријата Chatea Miraval, која пријателот и колега на Џорџ, Бред Пит, ја купил во 2008 година со неговата тогашна сопруга Анџелина Џоли. Во меѓувреме, тој имот стана сцена на жестоки расправии меѓу правните тимови на Бред Пит и рускиот олигарх Јури Шефлер, на кои Анџелина му го продаде својот дел, додека на соседниот имот на Клуни владее идила.

Поранешниот холивудски заводник и неговата сопруга уживаат во Франција, но не е познато кој од двајцата сакал да се пресели на југот на таа земја, но преселувањето очигледно не им било проблем. Тие ја задржаа вилата на езерото Комо во Италија, каде што го поминуваат поголемиот дел од летото, а сега се повеќе престојуваат во Прованса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi