Станете експерти во пакување: Знаете ли што е методот 333?

22 мај, 20240
1709561273-travel-778338_1280-750x500

Одморот е одличен начин да се опуштите, уживате и да се извлечете од стресот на секојдневниот живот. Пакување за одмор – сосема друга приказна.

Дури и искусните патници може да се чувствуваат исплашени кога се обидуваат да ја изберат вистинската облека и поединечни парчиња за да ги спакуваат пред патување. Има и неизбежни грижи за просторот, неочекуваното време и заборавените работи, пишува HuffPost.

Можеби затоа „методот 333“ е толку привлечен. Овој систем за пакување ги привлече обожавателите на TikTok благодарение на неговиот едноставен пристап без стрес.

Што е методот на пакување 333?

Концептот е прилично едноставен: изберете три маици, три панталони или здолништа и три пара чевли за да создадете различни комбинации на облека. Резултатот е десетина или повеќе можни комбинации кои се вклопуваат во вашиот рачен багаж.

„Правилото 333 помага да се реши стравот од препакување додека се уверува дека изгледате добро“, изјави за Going Кети Настро, портпаролка на Службата за предупредување за летови. Неочекувана придобивка е тоа што имате изговор да купите една или две работи на вашето патување – на крајот на краиштата, сте спакувани лесно.

Ако го проверите TikTok, ќе најдете бескрајни видеа од патници кои ги покажуваат различните парчиња облека за одмор што успеваат да ги направат со деветте спакувани парчиња облека. Изворот на овој тренд е инфлуенсерката Рејчел Спенсер, која во октомври објави видео во кое го објаснува овој метод како водич за создавање едноставна капсулна гардероба за есен.

Дури и ако не можете совршено да се придржувате до ограничувањата, таа верува дека методот 333 е одлична почетна точка за пакување што можете да го изградите по потреба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma