Сте забележале нешто од ова? 5 работи кои може да се случат ПРЕД ИЗНЕВЕРУВАЊЕ од партнерот!

12 февруари, 20240
343690_svadjashutterstock-573608407_ff

Луѓето обично прават се за да прикријат каков било знак на изневерување во врската. Сепак, и пред да направат таков голем чекор како прељуба, многумина на суптилен начин покажуваат дека кај нив се случува некаква промена.

Ако овие знаци се препознаат навреме и ако одговорите со отворен разговор, понекогаш е можно да се избегне овој чин на предавство. Понекогаш – затоа што во некои случаи изневерувањето се случува порано или подоцна, особено со луѓе за кои се знае дека претходно биле прељубници.

Тие почнуваат да се облекуваат поинаку

„Обично прељубниците сакаат да изгледаат најдобро“, вели брачниот советник Џонатан Бенет за Bustle.

Ако забележите нова фризура и значајни промени во гардеробата од ведро небо, тоа може да биде знак дека некој само сака да изгледа подобро, но во некои случаи може да открие дека повеќе се труди да импресионира некој друг освен вас.

Престануваат да се борат

Дури и најидиличните врски понекогаш се соочуваат со некаква дискусија и тоа е добро – проблемите се решаваат на здрав начин, со дискусија. Затоа е многу проблематично кога некој одеднаш ќе престане да се обидува да ги расчисти работите.

-Може да изгледа како добра работа што нема расправија или конфликт, но понекогаш е знак дека едната страна повеќе не и е грижа доволно за врската за да се грижи за проблемите – смета експертот за врски Џесика Клајн.

… или се борат повеќе од кога било!

Од друга страна, во некои случаи, пред да влезат во паралелна врска, одредени прељубници секој разговор можат да го претворат во кавга.

– Понекогаш партнерите повеќе се расправаат и критикуваат се во врската затоа што сакаат да го оправдаат фактот дека ќе изневерат – вели Клајнова.

Ја обвинуваат другата страна за неверство

Таа исто така тврди дека не е невообичаено некој кој размислува да изневерува или веќе изневерува, да почне да го обвинува партнерот за неверство.

– Ваквото однесување е уште една форма на оправдување на сопствената прељуба – вели Џесика Клајн. – Ова го нарекувам магичен трик: погледнете ја оваа рака и нема да видите што прави другата.

Почнуваат со микро измами

Пред да стапат во друга врска, во случајот на многу луѓе прво преземаат мали чекори кон прељуба, што Клајн го нарекува микро-изневерување.

Тоа е обично пишување пораки, посветување повеќе внимание на други, поминување слободно време со други…

– Кога нешто такво ќе се случи еднаш, тоа обично не се смета за микро-измама. Но, кога ќе трае, ја уништува врската – вели таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi