Стјуардес објасни зошто патниците не треба да носат кратки панталони за време на летовите

7 април, 20240
1712486516-ivan-shimko-tCp2K2sYpFg-unsplash-750x500

Стјуардесот Томи секојдневно лета на многу светски дестинации, па го знае секој трик за патување. На своите социјални мрежи често им открива на патниците на што треба да внимаваат, а што да избегнуваат на летот.

Стјуардесот Томи Чимато откри пет работи што никогаш не треба да ги правиме во авион на TikTok.

Следбениците останаа шокирани кога спомена дека избегнуваат да носат шорцеви, бидејќи со доаѓањето на топлото време тие се омилено парче облека.

„Не носете шорцеви, навистина. Со гола кожа допирате површини полни со бактерии кои не се исчистени“, рекол Томи и дал сличен совет за оние кои сакаат да ја наведнат главата и да спијат на прозорското стакло.

„Не допирајте го копчето за испирање во тоалетот со голи раце. Луѓето немаат хигиенски навики и може да биде многу валкано. Земете парче тоалетна хартија и прелијте го со вода“.

@tommycimato

#greenscreen #fyp #flightattendant #airline #aviation #travel #flights

♬ Blue Blood – Heinz Kiessling

Заедно со советите за борба против бактериите, Томи вели дека не заборавајте да имате барем половина литар вода со вас кога летате, бидејќи хидратацијата е многу важна.

„Исто така, ако не се чувствувате добро, ако повраќате или слично, не двоумете се да го повикате персоналот. Ние сме тука да ви помогнеме и да ви го олесниме летот“, заклучил стјуардот.

„Не ги чистите авионите после секој лет? Ова е страшно да се слушне“, прашал еден од присутните, на што Томи одговорил дека чистат, но во случај некој да пропушти некоја од површините, патниците да бидат внимателни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi